CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

TRABANT Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Części samochodowe Trabant

 

Trabanta produkowano w latach od 1957 do 1991 roku we wschodnioniemieckiej fabryce VEB Sachsennring Automobilwerke w miejscowości Zwickau. Początki funkcjonowania tego zakładu sięgają swoją historią 1904 roku. Koncept Trabanta przewidywał wyprodukowanie taniego łatwego w obsłudze i utrzymaniu samochodu, dostępnego dla mas. Prosta konstrukcja, łatwo dostępne i tanie części samochodowe Trabant przyczyniły się do wyprodukowania ponad 3 milionów egzemplarzy.

Konstruktorzy zdecydowali się na zastosowanie karoserii z tworzywa sztucznego, zwanego duroplastem. Dzięki temu osiągnięto niską wagę nadwozia. Ponadto właściwości duroplastu takie jak podwyższona odporność na zgniatanie i wysoka temperatura topnienia podobna do  zakresu w jakim stan skupienia zmienia aluminium spowodowały, że karoseria trabanta była konstrukcją stosunkowo wytrzymałą, bezpieczną – w przypadku pożaru nie paliła się. Detale z tworzywa były także łatwe w produkcji. Części samochodowe Trabant z duroplastu były tanie w produkcji i łatwe do naprawienia w przypadku lekkich uszkodzeń.

Dzięki niskiej masie własnej pojazdu wynoszącej nieco ponad 600 [kg] do napędzania Trabanta można było zastosować małolitrażowy silnik o pojemności 500 cm3. Dwucylindrowa jednostka pozwoliła na osiągnięcie mocy 20 [km], w roku 1962 do produkcji wprowadzono mocniejszą 23-konną wersję silnika o pojemności 600 cm3.. Trabant 601 to samochód jeszcze dostępny na wtórnym rynku w Polsce, ceny dobrze utrzymanych egzemplarzy osiągają coraz większe wartości. Części samochodowe Trabant pozwalają jeszcze na odrestaurowanie i przywrócenie sprawności Trabiemu.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.