CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

PLYMOUTH Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Części samochodowe Plymouth

Choć mogło by się wydawać, że Plymouth to brytyjska marka samochodów, w rzeczywistości pochodzi ona ze Stanów Zjednoczonych. Powstała w 1928 roku – utworzona przez koncern Chrysler, z myślą o stworzeniu konkurencji dla Chevroleta oraz Forda w segmencie tanich samochodów. Plan Chryslera powiódł się, a samochody Plymouth stały się najpopularniejszymi w swojej klasie w latach 30., 40. oraz 50. Choć w późniejszych latach zainteresowanie tą marką koncernu Chrysler spadło, sprzedaż nadal utrzymywała się na wysokim poziomie, a części samochodowe Plymouth również cieszyły się ogromną popularnością.

Kultowe Valliant i Dustler

To te dwa modele pozwoliły marce Plymouth powrócić na szczyt popularności w latach siedemdziesiątych. Do dziś zachwycają – oczywiście jako samochody zabytkowe – unikalną linią oraz bogatym wyposażeniem. W latach 90-tych firma oferowała cztery modele samochodów – Grand Voyager (minivan), Breeze (sedan średniej klasy), Neon oraz Prowlera o sportowej sylwetce. Ostatnie pojazdy z logo Plymouth zostały wyprodukowane w 2001 roku, a dziś cieszą się popularnością wśród koneserów motoryzacyjnych perełek. To również oni chętnie sięgają po części samochodowe Plymouth – niezbędne do przeprowadzenia prawidłowej rekonstrukcji lub naprawy aut amerykańskiej marki.

Voyager nadal w produkcji

… ale już pod marką Chryslera. Koncern podjął taką decyzję w 2001 roku, a produkcja trwała do 2016 roku. Obecnie w ofercie Chryslera Voyagera zastąpił model Pacifica. Pod marką Chrysler produkowany był także nowy model Prowlera, jednak – z uwagi na ograniczony rynek zbytu – produkcja została zakończona w 2002 roku.

 

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.