CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

MOSKVICH Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Części samochodowe Moskvich

Moskvich to kultowa radziecka, a następnie rosyjska marka samochodów, które były produkowane pod tą nazwą od 1946 roku. Historia zakładów produkcyjnych Moskvitch sięga jednak jeszcze dalej, bo do roku 1930 – to wówczas w Moskiewskich Zakładach Montażu Samochodów nr 1 imienia Komunistycznej Międzynarodówki Młodzieży rozpoczęto montaż amerykańskich pojazdów Ford, a następnie radzieckich GAZ-ów. Niemniej jednak, od połowy lat 40-tych fabryka produkowała już własne samochody, a pojazdy takie jak Moskvich 400-420 czy 401-420 zyskały status kultowych. Do 1952 roku moskiewski zakład produkcyjny, który tworzył również części samochodowe Moskvich, wypuścił na rynek ponad 100 000 pojazdów!

Ze sportową duszą

Poza klasycznymi „samochodami dla ludu” Moskvich zajmował się również produkcją pojazdów sportowych – miało to miejsce na przełomie lat 60-tych oraz 70-tych. To wówczas z linii fabrycznej nowego już zakładu schodziły modele takie jak Moskvich 404 Sport, G2 czy G5, który miał spełnić radzieckie marzenie o własnej Formule 1. Przy produkcji sportowych pojazdów koncern sięgał po części samochodowe Moskvich wykorzystywane w modelach standardowych – np. takich jak 407 czy 401-420, niemniej jednak projektował je z myślą o większej aerodynamice i jeździe na torach wyścigowych.

Schyłek na przełomie XX i XXI wieku

W 2001 roku, po ponad 50-letniej obecności na rynku, z linii moskiewskiej fabryki zszedł ostatni pojazd marki Moskvich – Aleko. Sam zakład produkcyjny kontynuuje swoją działalność, należąc dziś do koncernu Renault. To między innymi tutaj montowana jest kultowa Dacia Logan.

 

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.