CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

Wybierz typ silnika LAMBORGHINI ESPADA dla części Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj paliwa Rok produkcji Pojemność silnika [ccm] Moc silnika [kW] Moc silnika [KM] Informacje
400 GT benzyna 1968.01 - 1981.12 3929 257 350 Informacje o LAMBORGHINI ESPADA 400 GT 1968.01 - 1981.12

Części samochodowe Lamborghini

Lamborghini to jedna z najlepiej znanych na świecie i najbardziej kultowych marek pojazdów sportowych, obecna na rynku od 1963 roku. Niemniej jednak, sam włoski koncern Lamborghini istnieje od 1947 roku, a jego pierwotną (i nadal kontynuowaną) formą działalności jest… produkcja ciągników rolniczych. Właśnie dlatego części samochodowe Lamborghini są poszukiwane zarówno przez właścicieli szybkich aut sportowych, jak i osoby zajmujące się prowadzeniem gospodarstw rolnych.

Z miłości do samochodów sportowych

Jak to się stało, że Lamborghini – producent traktorów – wszedł, i to dość spektakularnie – na rynek pojazdów sportowych? Wszystko zaczęło się od dyskusji właściciela koncernu Ferruciego Lamborghiniego z Enzo Ferrarim. Lamborghini był właścicielem jednego z pojazdów Ferrari i dostrzegał w jego konstrukcji wiele uchybień. Niemniej jednak, jego uwagi oburzyły Ferrariego, co skłoniło przedsiębiorcę z Sant’Agata Bolognese do wyprodukowania własnego auta sportowego. Właśnie tak powstało kultowe Lamborghini 350 GTV z 12-cylindrowym silnikiem. Kolejne modele – w tym Miura – przyniosły włoskiej marce międzynarodową sławę.

W rękach Audi

Ferruci Lamborghini już w latach 70-tych zdecydował się na odsprzedanie „sportowego” działu swojej firmy. Produkcję samochodów sportowych Lamborghini zajmowały się m.in. Chrysler oraz Megatech, ale od 1998 roku kultowa marka znajduje się w rękach Audi. Nowe modele – m.in. takie jak te z linii Aventador czy Huracan – cieszą się powodzeniem w segmencie aut premium, a jakościowe części samochodowe Lamborghini są podstawą prawidłowego wykonania w nich jakichkolwiek prac serwisowych.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.