CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

DATSUN Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Części samochodowe Datsun

Datsun jest japońską marką pojazdów, która pojawiła się na rynku w 1931 roku, później działając jako część koncernu Nissan. Przez wiele lat właśnie pod tą nazwą Nissan sprzedawał swoje samochody, jak również części zamienne Datsun w wersji eksportowej. Trwało to do marca 1986 roku. Dlatego pośród pojazdów sygnowanych logo Datsun znajduje się wiele aut klasycznych. To jednak nie wszystko, ponieważ w 2013 roku Datsun powróciło – tym razem jako marka niskobudżetowych pojazdów przeznaczonych na rynki krajów rozwijających się.

Ciekawa historia nazwy marki

Pierwotnie nazwa pojazdów brzmiała „Datson”. Pierwsze trzy litery wzięły się od nazwisk partnerów, którzy założyli firmę Kaishinsha Motorcars Works, produkującą pojazdy DAT. Nazwą Datson oznaczano nowy segment pojazdów o poj. do 495 cm3 i oznaczała ona po prostu „syn DAT-a”. Niemniej jednak, z uwagi na negatywne konotacje słowa „son” w języku japońskim (oznacza ono m.in. klęskę), zdecydowano się przemianować markę na Datsun. Tak też pozostało po dziś dzień.

Wielki powrót Datsuna...

… nastąpił w 2013 roku. Po wielu latach, gdy na rynku dostępne były wyłącznie pojazdy Datsun starszego typu oraz jakościowe części samochodowe Datsun, Nissan zdecydował się na przywrócenie marki. Nowe pojazdy trafiają m.in. na rynek rosyjski, a także indonezyjski, indyjski oraz do RPA – gdzie cieszą się dużą popularnością. Klasyczne pojazdy są zaś chętnie poszukiwane przez miłośników motoryzacji na rynku europejskim.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.