CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

ARO Zestaw zaczepu przyczepy / pojedyncze części

Części samochodowe Aro

 

Rumuńskie samochody terenowe produkowano pod marką ARO w latach 1957 – 2006. W czasie 50 lat działania fabryki Auto Romania (ARO). Fabryka rozpoczęła produkcję od modelu IMS 57, który opierał się o projekt radzieckiego GAZ-69. Samochód z niewielkimi modyfikacjami produkowany był w postaci kolejnych modeli IMS-59, a następnie jako Aro M461 i M473 do roku 1975. Samochody z rumuńskiej fabryki był eksportowane do kilkudziesięciu krajów świata. Części samochodowe ARO – w naszym sklepie dostępne od ręki.

Na początku lat 70-tych do produkcji trafił ARO 24 – opracowany przez fabrykę Auto Romania. Auto było dostępne w wielu wersjach nadwozia od dwudrzwiowych po pięcidrzwiowe kombi, wersje przedłużone, Softtopy, Hardtopy oraz pickupy. Do napędu wykorzystano 4 cylindrowy silnik Renault o poj. 2.5 l osiągający moc 83 km. Alternatywnie montowano silnik wysokoprężny z rumuńskiej fabryki Uzina Tractorul Brasov oraz polską Andorię. Silniki sprzęgano z 4 lub 5 biegowymi skrzyniami biegów. Samochody mają napęd na obie osie. Aro 24 cechowała dobra dzielność w terenie, auto pokonuje wzniesienia o nachyleniu 70% i brodzi do głębokości 61 cm. Części samochodowe Aro do Twojej 24-ki wyślemy tam gdzie ich potrzebujesz.

Na początku lat 80-tych do sprzedaży trafił mniejszy samochód terenowy z napędem 4x4 – ARO 10, dostępne jako 3 i 5 drzwiowy SUV oraz 4 drzwiowy pickup. Auto napędzały benzynowe i wysokoprężne silniki czterocylindrowe o poj. od 1.3 do 2.0. Na niektórych rynkach model ten sprzedawano jako Dacia Duster. Części samochodowe Aro do modeli 10 i 24, których produkcja zakończyła się z upadkiem firmy w 2006 roku, kupisz w naszym sklepie.

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.