CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

FSO Sprzęgło / części montażowe

Części samochodowe FSO

 

Fabryka samochodów osobowych w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88. W latach 1951 - 1973 produkowano model FSO Warszawa, oparty technicznie na licencji radzieckiego GAZ M20 Pobieda. Samochód produkowano w różnych wersjach nadwoziowych fastback (potocznie zwany garbusem), sedan, kombi oraz pick-up. Początkowo stosowano dolnozaworową, czterocylindrową, rzędową jednostkę napędową o pojemności 2120 cm3 i mocy 50 km, którą 1962 roku zastąpiono wersją górnozaworową o mocy 70 km. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem na części samochodowe FSO Warszawa.

W roku 1957 do produkcji trafił samochód małolitrażowy Syrena. Dostępne były wersje dwudrzwiowe wersje sedan i pick-up oraz trzydrzwiowy furgon. Zastosowano napęd na przednie koła, na przestrzeni lat stosowano silniki dwusuwowe o mocy od 27 do 45 km. Syrena produkowana była także w Fabryce Samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej. Produkcję zakończono w 1983 roku. Oferujemy wysokiej jakości części samochodowe FSO do klasycznych modeli polskiej motoryzacji.

W 1967 roku FSO rozpoczęło produkcję następcy Warszawy – nazywanego wkrótce potocznie Dużym Fiatem. Konstrukcja czerpała z włoskich modeli Fiat 125 oraz modeli 1300/1500. Podstawową wersją nadwozia był 4 drzwiowy sedan, samochód oferowano także w wersji kombi i pick-up. Produkcja modelu z licznymi modernizacjami w trakcie trwała do 1991 roku.

W 1978 roku rozpoczęto produkcję Poloneza. Samochód miał nowoczesne pięciodrzwiowe nadwozie typu hatchback oraz przestronne wnętrze o ciekawej stylistyce. Do napędu posłużyły silniki benzynowe oparte na licencji Fiata. Najpopularniejszy był 1.6 w topowych wersjach stosowano 2.0. W późniejszym okresie wprowadzona 100 konne 1.4 z Rovera oraz diesla 1.9 produkcji Peugeota. Do oferty wprowadzono także model Atu z nadwoziem typu sedan oraz Truck – dwumiejscowego pickupa. Produkcja poloneza zakończyła się w 2002 roku. Po tym okresie w FSO produkowano samochody Daewoo i Chevrolet. Części samochodowe FSO dostępne od ręki kupisz w naszym sklepie internetowym.

 

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.