CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

WARTBURG Ogrzewanie / wentylacja

Części samochodowe Wartburg

 

Wartburg to marka samochodów osobowych produkowanych w Niemieckiej republice Demokratycznej za czasów słusznie minionego komunizmu. Samochody te wytwarzano w latach 1955 - 1991. Modele, które przetrwały do dzisiejszych czasów to youngtimery i klasyki motoryzacji zza żelaznej kurtyny. Nasz sklep oferuje części samochodowe Wartburg dla wszystkich, którzy chcą uratować przed zapomnieniem i korozją ten zabytki ówczesnej motoryzacji.

Do klasyki przeszły modele 311 / 313 / 1000, których produkcja przypadła na lata 1955 - 1956. Samochód ten czerpał z modelu IFA F9. Do napędu wykorzystano trzycylindrowe silniki benzynowe początkowo o pojemności 0,9 [Ltr] i mocy ok 37 [km], który zastąpiono w późniejszych jednostką o pojemności jednego litra osiągającej do 45 [km]. Silniki te w praktycznie niezmienionej postaci stosowano w Wartburgach do roku 1988, kiedy to zastąpione zostały jednostką Volkswagena o pojemności 1.3.

W roku 1966 do sprzedaży wszedł model 353, który  w wersji z silnikiem Volkswagena jak i dwusuwową trzycylindrówką można jeszcze kupić na rynku wtórnym w Polsce. Dostęp do części samochodowych Wartburg powoduje, że może być to ciekawa propozycja dla wszystkich pragnących posiadać youngtimera z lat dzieciństwa. Trzeba dodać, że w latach świetności były to samochody budzące niemałe zainteresowanie. Przestronne wnętrze i spory bagażnik  oraz nowoczesny design wyróżniały właścicieli Wartburga. Zapraszamy fanów motoryzacji do zakupu jakościowych części samochodowych Wartburg.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.