CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

BENTLEY Ogrzewanie / wentylacja

Części samochodowe Bentley

Bentley to brytyjska marka samochodów sportowych oraz sportowo-użytkowych, powołana do życia przez Williama Bentleya w 1919 roku. Ambicją twórcy marki było stworzenie najszybszego i najlepszego w swojej klasie pojazdu wyścigowego. I rzeczywiście, Bentley 3 Litre – pierwszy samochód fabryki – był m.in. wielokrotnym zwycięzcą słynnego wyścigu samochodowego w Le Mans, a już w 1931 roku markę wykupił słynny Rolls-Royce.

Od usportowionych wersji Rolls-Royce’ów…

Po przejęciu Bentleya przez Rolls-Royce’a, produkcja realizowana przez zakład w Crewe koncentrowała się na tworzeniu bardziej usportowionych wersji Rolls-Royce’ów. Części samochodowe Bentley pozwalały im uzyskać większą dynamikę na drodze, a kierowcom – cieszyć się jeszcze lepszymi osiągami. Tak było aż do 1998 roku, gdy obie marki przejął niemiecki koncern Volkswagen. Produkcja Bentley’ów jednak – od 2003 roku – jest prowadzona przez BMW.

… do ekskluzywnych limuzyn sportowo-użytkowych

Bentley to synonim luksusowego samochodu, który pozwala na dynamiczną i zwrotną jazdę. Takie atuty oferują też obecnie wytwarzane pojazdy – w tym najnowszy Bentley Bentyaga, który dzięki silnikowi wysokoprężnemu V8 4.0 TDI 429 KM osiąga przyspieszenie do 100 km/h w 4,8 s. Niemniej jednak, wśród miłośników motoryzacji popularnością cieszą się również starsze – kultowe modele marki, a co za tym idzie – części samochodowe Bentley, niezbędne do wykonania wszelkich prac serwisowych z zachowaniem najwyższej jakości.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.