CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

MAYBACH Napęd koła

Części samochodowe Maybach

Maybach to synonim luksusu i elegancji made in Germany. Kultowa marka należąca obecnie do koncernu Daimler AG istnieje na rynku od 1909 roku. Na przestrzeni lat oferowała przede wszystkim ekskluzywne limuzyny oraz pojazdy sportowe klasy premium. Dziś – łącząc siły z Mercedesem – koncentruje się na rynku limuzyn klasy S, które są synonimem ekskluzywnego stylu i niepowtarzalnej jakości.

Od sterowców Zeppelin do luksusowych limuzyn

Nazwa Maybach pochodzi od nazwiska założycieli fabryki Wilhelma Maybacha oraz jego syna Karla. Przedsiębiorstwo początkowo zajmowało się produkcją silników dużej mocy do sterowników Zeppelin, jednak później – łącząc siły z koncernem Daimler – skoncentrowało się na konstrukcji samochodowej. Na początku XX wieku części samochodowe Maybach – zwłaszcza silniki o zapłonie iskrowym – były synonimem innowacyjności oraz dynamizmu.

Moc, moc i jeszcze raz moc

W okresie międzywojennym Maybach koncentrował się zwiększeniu prędkości konstruowanych samochodów. Już w 1938 roku (sic!) prototypowy model Maybach SW38 Special Roadster pozwalał osiągnąć nawet do 200 km/h.  A prototyp z 2005 roku – Exelero pozwalał na osiągnięcie aż 350 km/h.

Obecnie Maybach koncentruje się na produkcji luksusowych limuzyn. Modele takie jak 57 Zeppelin czy 62 Zeppelin to klasa sama w sobie, a zaprezentowany w 2014 roku Mercedes-Maybach klasy S – produkowany do dzisiaj – zachwyca ekskluzywną linią oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Części samochodowe Maybach są niezbędne do poprawnego wykonania prac serwisowych pojazdów tej marki.

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.