CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

MASERATI Napęd koła

Części samochodowe Maserati

Maserati jest włoskim producentem luksusowych samochodów sportowych oraz wyścigowych. Historia firmy sięga 1914 roku – to wówczas czterej bracia Maserati założyli warsztat samochodowy w Bolonii. Początkowo tworzyli w nim pojazdy wyścigowe dla innej marki – Diatto. Już 12 lat później produkowali auta pod swoją własną marką. Pewne było jedno: samochody Maserati wygrywały prestiżowe wyścigi samochodowe we Włoszech, a ich sława szybko dotarła do całej Europy. Części samochodowe Maserati były niedoścignionym wzorem dla konkurentów – szczególnym fenomenem były silniki produkowane przez firmę już od lat 50-tych dla Formuły 1.

W stronę samochodów drogowych…

Maserati to nie tylko samochody wyścigowe. W 1957 roku firma, już po tym, jak przeniosła się do Modeny (gdzie ma swoją siedzibę do dzisiaj), skoncentrowała się na budowie aut drogowych – takich jak 6-cylindrowe Maserati 3500 coupe czy Maserati 5000. Marka kilkakrotnie zmieniała właściciela, trafiając m.in. ręce Citroena. Obecnie jest częścią koncernu Fiat Chrysler Automobile.

Kwintesencja sportowej elegancji

Maserati to synonim sportowego luksusu w świecie motoryzacji. Tak było 100 lat temu i tak również jest obecnie. W sprzedaży dostępne są nadal kultowe, nieustannie unowocześniane modele pojazdów, takie jak: Ghibli, GranCabrio, GranTurismo, Levante czy Quattroporte. Dlatego popularnością cieszą się również części samochodowe Maserati – niezbędne do wykonania wszelkiego rodzaju prac serwisowych.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.