CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

INFINITI Napęd koła

Części samochodowe Infiniti

Infiniti oznacza nieskończoność. Znaczenie nazwy luksusowej marki japońskich samochodów, która należy do koncernu Nissan, wiele mówi o specyfice pojazdów z charakterystycznym logo. Ekskluzywne, niezwykle zaawansowane technologicznie i innowacyjne – to właśnie dlatego cieszą się popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych (bo to na rynek USA były pierwotnie produkowane), jak i w Europie. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie w Polsce, a jakościowe części samochodowe Infiniti cieszą się równie dużą popularnością.

Niemal 30 lat obecności na rynku

Pierwsze pojazdy Infiniti zeszły z linii fabrycznej w 1989 roku, a model Q45, początkowo sprzedawany wyłącznie w Japonii dołączył do grona kultowych. Dziś Infiniti to jedna z najbardziej liczących się marek w segmencie Premium, a dynamiczne limuzyny oferowane przez koncern są wybierane przez najbardziej wymagających klientów. Gama pojazdów Infiniti obejmuje zarówno klasyczne sedany i kabriolety (rozpoznać je można po literce Q rozpoczynającej nazwę modelu), jak również crossovery oraz SUV-y (nazwy tych modeli rozpoczynają się od QX).

W Polsce od 2008 roku

Infiniti oficjalnie zagościło na rynku polskim w 2008 roku. To wówczas pojawiły się w naszym kraju pierwsze autoryzowane salony sprzedaży, a chętnych do zakupu luksusowych aut nie brakuje również 10 lat później. Klienci, którzy już są posiadaczami pojazdów japońskiej marki (która dziś swoją bazę ma w Hong Kongu), wybierają punkty serwisowe, które wykorzystują markowe części samochodowe Infiniti – warunkujące poprawne wykonanie wszelkich prac naprawczych.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.