CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

TRIUMPH Napęd dodatkowy

Części samochodowe Triumph

 

Historia marki Triumph sięga lat 80 tych XIX wieku. Twórca marki, Siegrfied Bettmann stworzył ją w 1887. Firma zajmowała się importem, a potem też produkcją  i dystrybucją motocykli na rynku brytyjskim. W 1919 po zakupie Dawson Car Company, rozpoczęto produkcję napędzanego silnikiem o poj. 1.4 l modelu Triumph 10/20. W 1927 zaprezentowano model Super 7, który cieszył się sporą popularnością i był produkowany do 1934 roku. W latach 30-tych XX wieku pełniący rolę głównego managera Claude Holbrook podjął decyzje o specjalizacji Triumph Motor Company w segmencie samochodów premium. Silniki i części samochodowe Triumph kupował w Coventry Climax do 1937 roku, kiedy to firma rozpoczęła produkcję własnych jednostek napędowych. W latach 1949 - 1954 produkowano serię aut i części samochodowe Triumph do modeli 1800, 2000 oraz Renown. W samochodach tych zastosowano 4 cylindrowe silniki benzynowe o poj. 1.8 oraz 2.1 l, które sprzęgano z 3 lub 4 biegową manualną skrzynią biegów. Roadster z tej serii – model 18TR, rozpędzał się do 100 km/h w ok 35 sekund i osiągał prędkość maksymalną rzędu 121 km/h.

 

Samochody Triumph to na dzisiejszym rynku poszukiwane klasyki, modele z wczesnego okresu osiągają bardzo wysoką wartość i stają się przedmiotem inwestycji alternatywnych dla fanów klasycznej motoryzacji. Części samochodowe Triumph do aut zabytkowych ale także do modeli takich jak roadster Spitfire, którego produkcja ruszyła w 1973 roku, są cały czas dostępne. Na naszym rynku spotyka się oferty sprzedaży z późnego okresu produkcji. Jest to ciekawa oferta dla fanów klasyki.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.