CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

SSANGYONG Napęd dodatkowy

Części samochodowe Ssangyong

 

 

Początki koncernu Ssangyong Motor Company sięgają 1954 roku, kiedy to w Korei Południowej została założona firma Hadonghwan Motor Company, która zajmowała się produkcją samochodów ciężarowych i terenowych oraz aut specjalnych na zlecenia m.in. armii USA. W 1986 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Ssangyong Business Group i od tej pory samochody sprzedawane są pod marką Ssangyong, chociaż w 2010 roku firmę wykupiła indyjska spółka Mahindra & Mahindra Limited. W latach 90-tych Ssangyong współpracował z Mercedesem w wyniku czego wiele części samochodowych Ssangyong Korando i Musso czerpie od niemieckiego giganta. Podobnie flagowa limuzyna koreańskiej marki – model Chairman, którego pierwsza wersja bazowała na klasie S, a konkretnie na modelu W140.

 

Dzisiejsza oferta Ssangyong na polskim rynku opiera się głównie na przystępnych cenowo crossoverach i SUV-ach. Popularność zyskują nieźle wyposażone modele Tivoli, XLV i nowe Korando. Najmniejszy z crossoverów Tivoli w podstawowej wersji napędzany jest benzynowym silnikiem o poj. 1.6 ltr, generującym 128 km mocy. Samochód wyposażono w 6 biegową skrzynię, bardzo ciekawie wygląda także lista wyposażenie standardowego co w połączeniu z interesującym designem tworzy interesującą ofertę. Części samochodowe Ssangyong do modelu Tivoli i pozostałych SUVów dostępne są w naszym sklepie internetowym. Oprócz samochodów osobowych, firma oferuje także dwa modele czterodrzwiowych, pięcioosobowych pickup-ów Musso oraz Actyon Sports. Oba samochody dostępne są w wersji z napędem na cztery koła. Musso występuje w konfiguracji z reduktorem na ekstremalnie trudne warunki terenowe. Zapraszamy do sprawdzenia naszych cen na części samochodowe Ssangyong.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.