CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

ROLLS-ROYCE Napęd dodatkowy

Części samochodowe Rolls-Royce

 

Rolls-Royce to brytyjska marka luksusowych samochodów, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Synonim ekskluzywnego stylu życia oraz prestiżu z najwyższej półki – od ponad stu lat jest marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Pierwsze samochody Rolls-Royce pojawiły się na rynku już w 1905 roku. To wówczas w Manchesterze Charles Rolls i Henry Royce założyli swoją fabrykę. Jej siedziba zmieniała się wielokrotnie, a części samochodowe Rolls-Royce były produkowane m.in. w Derby oraz w Crewe. Przez dekadę produkcja odbywała się również w USA, jednak zakład produkcyjny w Springfield został zamknięty w 1931 roku.

Nie tylko samochody…

Choć większość z nas markę Rolls-Royce kojarzy wyłącznie ze światem motoryzacji, niezwykle ważny obszar jej działania stanowi produkcja silników samochodowych. To ich drugi pod względem wielkości producent na świecie. Niemniej jednak, po podziale firmy w 1971 roku obie gałęzie produkcji stały się od siebie niezależne. Dziś – po wielu zmianach – prawo do produkcji aut z logo Rolls-Royce ma prawo niemiecki koncern BMW, a na rynku już od początku XXI wieku pojawiają się nowe wersje pojazdów.

Phantom i Ghost – klasyka i nowoczesność

Produkowane współcześnie samochody Rolls-Royce mają wiele wspólnego z klasycznymi modelami. Łączy je przede wszystkim limuzynowa sylwetka (choć dostępne są również pojazdy w wersji coupe), a także niepowtarzalna jakość, która znajduje odzwierciedlenie w każdym detalu. Oryginalne części samochodowe Rolls-Royce w połączeniu ze starannie wyselekcjonowanymi materiałami dają poczucie luksusu na każdym kroku.

 

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.