CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

Wybierz typ silnika LINCOLN TOWN CAR II dla części Napęd dodatkowy

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj paliwa Rok produkcji Pojemność silnika [ccm] Moc silnika [kW] Moc silnika [KM] Informacje
4.6 benzyna 1990.10 - 1997.12 4601 157 214 Informacje o LINCOLN TOWN CAR II 4.6 1990.10 - 1997.12

Części samochodowe Lincoln

Lincoln to ekskluzywna marka limuzyn klasy premium działająca w ramach koncernu Ford. Sama fabryka Lincoln powstała w 1917 roku, by zostać przejęta przez Forda już 5 lat później. Kultowa marka przez dekady plasowała się w czołówce luksusowych marek pojazdów w USA, rywalizując przede wszystkim samochodami marki Cadillac. Sama nazwa pochodzi od nazwiska 16. Prezydenta USA, Abrahama Lincolna i została wymyślona przez twórcę tej marki pojazdów Henry’ego M. Lelanda. Koncern korzysta z niej do dzisiaj – oferując zarówno samochody, jak i części samochodowe Lincoln – nieustannie na najwyższym poziomie jakości.

Sedany, SUV i crossovery z najwyższej półki

Lincoln jest obecnie jedyną luksusową marką w stajni Forda, która cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku amerykańskim, a także na Bliskim Wschodzie, w Chinach czy Korei Południowej. Ekskluzywny design dopracowany w każdym detalu połączony z przemyślaną konfiguracją techniczną poszczególnych modeli łączy się w jakość klasy Premium. W 2017 roku sprzedaż Lincolnów na świecie przekroczyła 188 tysięcy egzemplarzy.

Navigator, MKZ, MKC, Continental…

…a także Nautilus czy MKT Town Car to obecnie produkowane przez amerykański koncern modele pojazdów Lincoln. Mimo to, na ulicach całego świata nadal możemy znaleźć starsze, kultowe modele aut made in USA, a co za tym idzie, nadal niezbędne są jakościowe części samochodowe Lincoln, których wykorzystanie przy naprawach jest kluczowe dla przywrócenia pojazdom ze Stanów pełnej sprawności.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.