CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

LIGIER Nadwozie

Części samochodowe Ligier

Ligier to wyjątkowa, francuska marka samochodów osobowych, która została powołana do życia w 1968 roku. Jej twórcą jest Guy Ligier – francuski kierowca wyścigowy – jedna z ikon świata motoryzacji. Początkowo jego firma koncentrowała się na konstruowaniu pojazdów wyścigowych – przeznaczonych dla samego właściciela. Jednak w 1980 roku jej profil działalności zmienił się – Ligier rozpoczął produkcję tzw. mikrosamochodów, które są wizytówką marki po dziś dzień. Z uwagi na wyjątkową konstrukcję tych pojazdów, części samochodowe Ligier są niezbędne do dokonywania w nich jakichkolwiek prac serwisowych.

Mikrosamochody – kompaktowe i unikatowe

Choć pierwsze mikrosamochody spod znaku Ligier można określić jako bardzo prymitywne, technologia ich produkcji rozwijała się na przestrzeni lat. Te kompaktowe pojazdy zdobywały coraz większą popularność, sprawdzając się doskonale przede wszystkim podczas jazdy po mieście. Dużą innowacją wprowadzoną do procesu produkcyjnego były silniki Diesel z elektronicznym wtryskiem paliwa. Do dziś te części samochodowe Liger są produkowane dla pojazdów marki przez włoski koncern Lombardi.

Wspólnie z Microcar

W 2010 roku koncern Liger przejął kontrolę nad innym producentem mikropojazdów – firmą Microcars i obecnie jest największym wytwórcą aut tego typu na świecie. Francuskie przedsiębiorstwo produkuje aż 40% z nich. Ofertę uzupełnia również szeroki wybór modeli quadów.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.