CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

BOVA Nadwozie

Części samochodowe Bova

Bova jest holenderską marką autobusów, a w szczególności autokarów. Dziś funkcjonuje pod nazwą VDL Bus & Coach, co jest wynikiem połączenia firmy Bova z koncernem VDL. Jej historia sięga 1987 roku. To wówczas Jacobs D. Bots założył przedsiębiorstwo, które zajmowało się... obróbką drewna. Jego specjalnością szybko stały się drewniane zabudowy skrzyniowe do ciężarówek, a części samochodowe Bova na początku XXI wieku cieszyły się dużą popularnością. Prawdziwa rewolucja przyszła jednak dopiero w 1931 roku. To wtedy James Bots, ówczesny prezes Bovy, opracował pierwsze na świecie nadwozie autokaru na świecie i zmienił oblicze transportu masowego.

Nowoczesne autokary znane w całej Europie

Pierwszy integralny model autokaru Bova, a nie samo nadwozie, powstał w 1969 roku pod nazwą Benelux. Kolejne serie produkcyjne – Bova Europa, a zwłaszcza Bova Futura, przyczyniły się do popularyzacji marki na całym kontynencie. To właśnie ta marka – również jako pierwsza – wprowadziła wypukłą ścianę przednią autokarów, a pomysł był kopiowany przez wielu producentów, w tym rodzimy Autosan.

800 sztuk autobusów rocznie

New Futura, Magiq oraz Synergy to linie produkowane przez VDL Bus & Coach obecnie. Choć produkcja holenderskiej fabryki jest stosunkowo niewielka – autokary są synonimem najwyższej jakości i ergonomii. Na ulicach Wielkiej Brytanii, Francji czy Polski można spotkać również starsze modele tego producenta, a części samochodowe Bova są niezbędne dobrym warsztatom do prowadzenia ich profesjonalnego serwisu.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.