CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

SOLARIS Koła / opony

Części samochodowe Solaris

 

Solaris jest polskim producentem autobusów miejskich, międzymiastowych, trolejbusów oraz tramwajów. Przedsiębiorstwo debiutowało w  1994 roku jako Neoplan Polska, zaś w 1999 roku zaprezentowano pierwszy autobus miejski marki Solaris – model Urbino 12. W 2001 roku zmieniono nazwę firmy na Solaris Bus & Coach. Części samochodowe Solaris kupuje od wielu uznanych dostawców z Europy i świata. Pojazdy wyposażane są w silniki m.in. Cummins i MAN. Firma produkuje autobusy o napędzie konwencjonalnym jak i alternatywnym. Dużą popularnością cieszą się autobusy z silnikami zasilanymi gazem CNG. Solaris oferuje niskopodwoziowe, miejskie Urbino w konfiguracji z napędem na gaz ziemny.

 

Firma wprowadziła do sprzedaży całkowicie elektryczne autobusy Urbino Electric. IV generacja elektrycznych Solarisów zyskała tytuł Autobus Roku 2017, pokonując znakomite pojazdy renomowanych konkurentów. W ten sposób Urbino 12 electric zostało pierwszym autobusem elektrycznym, który wyróżniono w ten sposób.

 

Kup części samochodowe Solaris do elektrycznych autobusów w naszym sklepie internetowym. W ofercie firmy dostępne są także autobusy specjalne, m.in. tzw. lotniskowe, bazujące technicznie na Urbino i Urbino LE. Solaris w latach 2001 - 2011 produkował także autokary Solaris Vacanza. Z uwagi na niewielką sprzedaż wycofano się ze sprzedaży autokarów pomimo dobrych recenzji. Kolejne modele autobusów Solaris można spotkać w wielu polskich i europejskich miastach. Wybierz naszą ofertę na części samochodowe Solaris do autobusów elektrycznych, zasilanych sprężonym gazem ziemnym oraz napędzanych tradycyjnym dieslem.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.