CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

Wybierz typ silnika OLDSMOBILE REGENCY sedan dla części Koła / opony

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj paliwa Rok produkcji Pojemność silnika [ccm] Moc silnika [kW] Moc silnika [KM] Informacje
3.8 L36(231CUV6) benzyna 1996.09 - 1998.12 3791 153 208 Informacje o OLDSMOBILE REGENCY sedan 3.8 1996.09 - 1998.12

Części samochodowe Oldsmobile

Oldsmobile to jedna z najstarszych marek samochodowych na świecie i pierwsza w USA, która rozpoczęła masową produkcję aut. Firma powstała w 1897 roku w Lansing w stanie Michigan – została założona przez Ransoma E. Olds. To właśnie Oldsmobile Curved Dash, jeden z najbardziej kultowych modeli marki, był pierwszym samochodem, który powstawał na linii produkcyjnej. Choć dziś amerykańska marka odeszła już do lamusa historii, części samochodowe Oldsmobile są poszukiwane m.in. przez miłośników klasycznych pojazdów i niezbędne przy ich odnawianiu.

Część General Motors

Oldsmobile już 12 lat po rozpoczęciu działalności zostało przejęte przez General Motors. Kolejne modele zachwycały innowacyjnością. To właśnie ta marka w 1940 roku, jako pierwsza na świecie, wprowadziła automatyczną skrzynię biegów, która po dziś dzień jest uznawana za jedno z najbardziej rewolucyjnych unowocześnień. W 1966 roku zaś w fabryce Oldsmobile powstał pierwszy amerykański samochód przednionapędowy.

Produkcja aż do 2004 roku

Samochody marki Oldsmobile były produkowane nieprzerwanie aż do 2004 roku, kiedy to General Motors zadecydowało o jej likwidacji. Niemniej jednak, zarówno na amerykańskich, jak i europejskich drogach do dzisiaj można spotkać pojazdy z charakterystycznym logo – to m.in. modele Silhouette, Bravada, Intrigue czy Aurora. Dlatego popularnością cieszą się również części samochodowe Oldsmobile – konieczne do wykonania prac serwisowych tych unikatowych aut.

 

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.