CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

KAMAZ Koła / opony

Części samochodowe Kamaz

Kamaz to kultowa marka pojazdów ciężarowych, które były produkowane na terenie Związku Radzieckiego od 1976 roku. Rosyjski producent kontynuuje swoją działalność, nadal oferując szeroką gamę samochodów ciężarowych różnego typu, a produkcja odbywa się w aż 9 zakładach zlokalizowanych także poza Federacją Rosyjską. Popularne na terenie Europy, również w Polsce samochody rosyjskiej marki zachowują długoletnią sprawność – zwłaszcza wówczas, gdy są serwisowane w oparciu o jakościowe części samochodowe Kamaz przez doświadczone warsztaty.

Miliony ciężarówek produkowanych każdego roku

W 2012 roku Kamaz wyprodukował aż 2 mln pojazdów ciężarowych. Z równie dużą dynamiką produkowane są części samochodowe Kamaz, a w szczególności specjalistyczne silniki Diesla. Warto podkreślić, że to właśnie Kamaz jako pierwszy umieszczał je pod unoszoną kabiną, a każdy z nich był wyposażony w jednostkę V8. To właśnie było powodem, dla którego Kamazy niezawodnie radziły sobie w niemal każdych warunkach pracy.

Kamaz obecny również na rajdach Dakar

Choć specjalnością marki Kamaz od zawsze było wytwarzanie pojazdów ciężarowych, koncern każdego roku wystawia swoją drużynę w kultowym rajdzie Dakar. Warto również wspomnieć, że marka przez krótki czas, na progu przemian ustrojowych w ZSRR, produkowała również małe samochody osobowe Oka. Dziś jednak są one wyłącznie „białymi krukami” i trudno je znaleźć nawet na ulicach w Rosji.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.