CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

HUMMER Koła / opony

Części samochodowe Hummer

Hummer to marka pojazdów terenowych, które przez dekady były wykorzystywane przede wszystkim przez amerykańskie wojsko. Po raz pierwszy świat usłyszał o nich na początku lat 90-tych, kiedy wojska USA realizowały słynną operację „Pustynna Burza”. Dziś jednak Hummer to znacznie więcej niż klasyczny HMMWV (wielozadaniowy pojazd kołowy). Licencję na produkcję pojazdów tej marki od oryginalnego producenta, firmy AM General uzyskało General Motors, a zarówno same auta, jak i części samochodowe Hummer trafiły na szeroki rynek. Pojazdy znalazły zainteresowanie zarówno na terenie USA, jak również w innych częściach świata – w tym w Europie. 

Współtworzone przez NASA

O współpracy Hummera z NASA w latach 80-tych krążą pogłoski. Było to jednak jeszcze w czasach, gdy HMMWM służyły jedynie jednostkom wojskowym. Do „cywila” pojazd przeszedł w 1992 roku – pierwszy model został sprezentowany Arnoldowi Schwarzeneggerowi. W kolejnych latach marka wyprodukowała m.in. pojazd SUV – H2, który w 2005 roku został zastąpiony przez kultowy już H3.

Hummer H1 nadal dostępny w sprzedaży

Choć w 2010 roku zaprzestano produkcji Hummerów w wersji cywilnej, a oryginalny producent powrócił „do źródeł”. Dziś nadal można zamówić nowego H1. Ale uwaga! Auto jest produkowane wyłącznie na zamówienie i dostarczane jako zestaw części pozbawiony silnika oraz skrzyni biegów. Te części samochodowe Hummer należy zamówić osobno. To zatem propozycja przede wszystkim dla koneserów.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.