CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

Wybierz typ silnika FERRARI F40 dla części Koła / opony

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj paliwa Rok produkcji Pojemność silnika [ccm] Moc silnika [kW] Moc silnika [KM] Informacje
3.0 F 120 A benzyna 1988.02 - 1992.06 2936 352 478 Informacje o FERRARI F40 3.0 1988.02 - 1992.06

Części samochodowe Ferrari

Luksusowych samochodów sportowych marki Ferrari nie trzeba przedstawiać nikomu. Ten kultowy, włoski producent pojazdów rozpoczął swoją przygodę z motoryzacją w 1946 roku. Pomysłodawcą i twórcą marki był Enzo Ferrari – kierowca wyścigowy. Nie sposób się więc dziwić, że od samego początku w centrum zainteresowania producenta były auta wyścigowe. Kultowy model 125S już w 1947 roku po raz pierwszy zwyciężył na torze wyścigowym, a kolejne modele bolidów Ferrari królują na wyścigach Formuły 1 po dziś dzień.

Nie tylko wyścigi samochodowe

Chociaż Ferrari kojarzone jest w dużym stopniu z jazdą wyścigową, pojazdy marki można również spotkać na ulicach miast na całym świecie. Zarówno same pojazdy, jak i części samochodowe Ferrari są ekskluzywne i wyjątkowe. Dlatego przeprowadzając naprawy aut włoskiego producenta musi odbywać się wyłącznie w oparciu o jakościowe podzespoły. Najbardziej kultowym spośród wszystkich (i zarazem najdroższym na świecie) modelem auta jest 250 GTO. Włosi wyprodukowali jedynie 39 sztuk, a najdroższa została sprzedana za zawrotną sumę 38 mln dolarów!

Modele Ferrari obecnie dostępne na rynku

Ferrari rozwija się nieustannie – dziś już jako część koncernu Fiat. Charakterystyczna, sportowa linia wykreowana w latach 70-tych w połączeniu z innowacjami technologicznymi sprawiają, że również dziś prezentowane na rynku modele – np. 458 czy 488 GTB plasują się na najwyższej motoryzacyjnej półce. Warsztaty, które zajmują się ich serwisowaniem, zawsze sięgają po sprawdzone części samochodowe Ferrari, które są najlepszym gwarantem właściwie wykonanych prac naprawczych oraz konserwacyjnych.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.