CenterCar.pl Wszystko dla Twojego samochodu

Wybierz
Markę/Model/Typ
Samochodu

BUGATTI Koła / opony

Części samochodowe Bugatti

Bugatti jest ekskluzywną marką samochodów sportowych, której korzenie – wbrew pozorom – sięgają Francji. To tutaj, w 1909 roku Eltore Bugatti założył zakład produkcyjny i za cel postawił sobie produkcję najszybszych samochodów na rynku. Udało się – przed wybuchem II wojny światowej to właśnie auta Bugatti wygrywały większość rajdów i nabrały miana kultowych. Do dziś cieszą się powodzeniem wśród miłośników szybkiej jazdy.

Ponad 40 lat przerwy

Samochody wyścigowe oraz modele sportowe Bugatti były produkowane do 1939 roku. Wojna przerwała rozwój marki, a niedługo po jej zakończeniu, w 1947 roku, Eltore Bugatti Zmarł, nie powracając do produkcji. Niemniej jednak, zarówno auta, jak i części samochodowe Bugatti nadal były poszukiwane przez fanów motoryzacji, a rozpoznawalność marki zdawała się nie słabnąć. Dlatego w 1947 roku doszło do jej reaktywacji – tym razem we Włoszech.

Najszybsze seryjnie produkowane samochody sportowe na świecie

Choć serie samochodów Bugatti były krótkie, to właśnie ta marka zaprezentowała światu najszybsze auta seryjne z kultowym EB110 na czele. Jednak najbardziej znanym modelem jest bez wątpienia Bugatti Veyron – produkowany aż do 2015 roku. Wersja Super Sport, z silnikiem o zawrotnej mocy 1200 KM i maksymalną prędkością 431 km/h nadal pozostaje rekordzistą.

Obecnie nowe pojazdy Bugatti już nie powstają. Niemniej jednak, starsze modele są poszukiwane przez pasjonatów motoryzacji, podobnie jak części samochodowe Bugatti – niezbędne do dokonania prac naprawczych i restauracyjnych.

 

 

Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte n a naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.